Yazlık ev almanın avantajları


Uzun vadeli kazanç

Yazlık ev almanın avantajları arasında ilk sırada uzun vadeli kazanç geliyor. Eğer topraktan veya yapımı yeni tamamlanmış bir projeden yazlık ev satın alırsanız ilerleyen yıllarda iyi prim yapacağından uzun vadede büyük kazançlar elde edebilirsiniz.

Kira geliri elde edebilme

Bir sahil bölgesinden yazlık ev aldığınızı ve yılda ortalama 1 ay boyunca bu evde kalacağınızı düşünürsek, geri kalan aylarda evinizi günübirlik veya haftalık kiralayarakciddi bir gelir kaynağı yaratabilirsiniz. Evinizi güvenilir birine teslim ettiğinizde yaz sonunda ciddi paralar kazanmanız gayet mümkün.

 

Yaz tatiline para vermezsiniz

Tatil köylerinde yer alan otellere erken rezervasyon yapmadıysanız, bir aile olduğunuzu düşünürsek ciddi bir maliyetle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun yerine yazlık ev satın alırsanız yaz tatiline ekstra ve uçuk fiyatlar ödemekten kurtulmuş olursunuz.

Çocuklarınızı düşünün

Çocuklar için tatil zamanları hayatlarının en eğlenceli anılarını biriktirdikleri zaman dilimidir. Bir yazlığa sahip olursanız ve çocuklarınız tatilleri o evde geçirirse, ailecek unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz.

1 hafta değil, istediğiniz kadar tatil

Tatillerinizi bir otelde veya herhangi bir ticari işletmede geçirecek olursanız, en fazla 1-2 haftanızı değerlendirebilirsiniz. Ancak yazlık eviniz olursa istediğiniz kadar tatil yapma imkanınız var.

Çevrenizi istediğiniz gibi ağırlayın

Yazlık ev almanın en iyi avantajlarından biri de çevrenizi istediğiniz zaman, istediğiniz gibi ağırlama imkanına sahip olmanız. Böylelikle aile bağlarınız daha güçlü olacaktır.

Yazlık bölgelerin değeri artıyor

Hürriyet Emlak’tan aldığımız Detaylı Emlak Endeksi verilerine göre, yazlık bölgelerin metrekare birim fiyatlarının sürekli arttığını görüyoruz. Örnek olarak Çeşme’yi alacak olursak, son 12 ayda bu ilçedeki fiyatlar 7500 TL’den 9200 TL’ye çıktı. Diğer tatil beldelerinde de aynı durumun söz konusu olduğunu söyleyebiliriz.

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır. Experexper.com